مرتب سازی براساس :
 • جدید ترین
 • پرفروش ترین
 • محبوب ترین
 • پربازدیدترین
 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • تخفیف دار
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

دانلود پی دی اف - 1020.53 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۲/۲۶ دوشنبه
نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی
چکیده این مقاله : آموزش تمیز کردن فیلتر لباسشویی یکی از آموزش های ضروری است که تمام کاربران لباسشویی باید آن را بدانند بنابراین در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی را یاد بگیرید.
 • زمان مطالعه : 6 دقیقه
 • 0 نظر
 • 505 بازدید

ماشین لباسشویی مانند یک خانه که نیاز به تمیز کردن اساسی و توجه کردن دارد، باید مورد مراقبت و نگهداری قرار بگیرد. چرا که ایجاد مشکل و رسوب در فیلتر دستگاه، موجب بروز اختلال در عملکرد لباسشویی خواهد شد. لازم است بدانید که برای کارکرد ماشین لباسشویی، از بین بردن بوی نامطبوع دستگاه و افزایش طول عمر آن، تمیز کردن فیلتر آن لازم و ضروری می باشد. شستشو و تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، بسیار راحت و سریع امکان می پذیرد. پس از انجام دادن این کار مهم غافل نشوید و آن را در فواصل زمانی کمی انجام بدهید. نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی را با ما در این مقاله یاد بگیرید.

 

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 

فیلتر در ماشین لباسشویی چه نقشی دارد؟

این قطعه مهم از دستگاه وظیفه دارد تا مواد اضافی که ممکن است به دیگ لباسشویی و سایر قطعات آسیب وارد کند را در خود نگه دارد. توجه داشته باشید که لباس هایی که شما داخل ماشین لباسشویی قرار می دهید، علاوه بر کثیف بودن دارای موی سر، پرز، لایه چسب، اشیاء واقع شده در جیب لباس و ... هستند. تمامی این موارد در حین کار دستگاه، به قسمت فیلتر انتقال داده می شوند و در صورتی که شما فیلتر لباسشویی را به موقع تمیز نکنید، این موارد وارد منافذ دیگ شستشو شده و منجر به مسدود شدن دستگاه و اختلال در شستشوی لباس ها می شوند.

 

فیلتر در ماشین لباسشویی چه نقشی دارد

 

از چه راه هایی می توان تشخیص داد که فیلتر دستگاه کثیف است؟

عواملی مانند نشتی آب، بو گرفتن ماشین لباسشویی و عملکرد نامناسب دستگاه، می توانند هر کدام شان به تنهایی نشان دهنده کثیف بودن و یا مسدود شدن فیلتر ماشین لباسشویی باشند.

 

خرید ماشین لباسشویی

 

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 1. ماشین لباسشویی تان را خاموش کنید
 2. پیدا کردن محل فیلتر ماشین لباسشویی
 3. دریچه روی فیلتر را به آرامی باز کنید
 4. فیلتر را با آب گرم بشویید
 5. محفظه داخل دستگاه را بررسی کنید
 6. تمیز کردن فیلتر پشتی ماشین لباسشویی
 7. فیلتر را در جای مخصوص خود قرار دهید
 8. روشن کردن ماشین لباسشویی

 

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

 

ماشین لباسشویی تان را خاموش کنید

در وحله اول تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، باید در ابتدا دستگاه را خاموش کنید و دو شاخه آن را از پریز برق بکشید. سپس یک ظرف برای خالی کردن آب لباسشویی آماده کنید و پارچه ای حوله ای را زیر دستگاه پهن کنید تا آب کثیف جذب پارچه گردد. حتماً دقت کنید که سیم لباسشویی را در جایی قرار بدهید تا در هنگام عملیات تمیز کاری خیس نشود.

 

اشین لباسشویی تان را خاموش کنید

 

پیدا کردن محل فیلتر ماشین لباسشویی

دقت کنید که تعبیه شدن فیلتر دستگاه، با توجه به مدل ماشین لباسشویی شما می تواند متفاوت باشد. بی شک اکثر کاربران، می توانند محل قرار گیری فیلتر را به خوبی پیدا کنند؛ اما اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید محل فیلتر لباسشویی را بیابید، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و آن را با دقت مطالعه و بررسی نمایید و سپس اقدام به تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی نماییید.

 

پیدا کردن محل فیلتر ماشین لباسشویی

 

دریچه روی فیلتر را به آرامی باز کنید

بیشتر دریچه های فیلتر را می توانید، با کشیدن و یا فشار دادن از جای در بیاورید. برای تمیز کردن فیلتر جلویی دستگاه، ابتدا درب روی فیلتر را باز کنید. سپس فیلتر را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و سپس آن را به طرف بیرون بکشید تا از جای خود خارج شود. بعد از خارج کردن فیلتر جلوی لباسشویی، با استفاده از دستمال کاغذی های حوله ای فیلتر را تمیز کنید و اگر دیدید این کار با دستمال کاغذی میسر نبود، می توانید از مسواک یا برس های نرم کوچک برای تمیز کردن فیلتر استفاده کنید.

 

دریچه روی فیلتر را به آرامی باز کنید

 

فیلتر را با آب گرم بشویید

برای شستشو و تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، سعی کنید که فیلتر را به مدت 10 دقیقه در داخل آب گرم قرار بدهید. بعد به خوبی با استفاده از یک اسکاج و مواد شوینده تمام قسمت های فیلتر را شستشو بدهید.

 

فیلتر را با آب گرم بشویید

 

محفظه داخل دستگاه را بررسی کنید

جایی که فیلتر در آن قرار دارد، به احتمال خیلی زیاد دارای کثیفی هایی می باشد. لذا لازم است تا با یک پارچه نرم و مرطوب نیر به خوبی داخل محفظه را تمیز کنید.

 

ماشین لباسشویی ال جی V3 ظرفیت 9 کیلو گرم

 

تمیز کردن فیلتر پشتی ماشین لباسشویی

بعد از تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، نوبت به لوله های باریک و کوچک زیر فیلتر می رسد. این لوله ها هنگامی که فیلتر جلویی را باز می کنید، در زیر آن دیده خواهند شد و شما باید آن ها را به خوبی تمیز کنید. از قسمت ورودی آب فیلترها را خارج کنید و به کمک سرکه سفید، یا پاک کننده های سطوح آهکی، شروع به تمیز کردن آن ها کنید. دقت داشته باشید که در هنگام تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، به ورودی های آب صدمه وارد نکنید. در آخر هر نوع ماده و یا کثیفی که در فیلتر باقی مانده است را با دقت بشویید، تمیز کنید و بررسی نمایید که چیزی بین پروانه کنار فیلتر باقی نمانده باشد.

 

تمیز کردن فیلتر پشتی ماشین لباسشویی

 

فیلتر را در جای مخصوص خود قرار دهید

بعد از اینکه از نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی تان مطمئن شدید، بهتر است که فیلتر را در جای خود محکم و ثابت کنید.

 

فیلتر را در جای مخصوص خود قرار دهید

 

روشن کردن ماشین لباسشویی

در مرحله آخر نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، دستگاه را بدون لباس، یک بار تست کنید و روی یک چرخه شستشوی کم قرار بدهید. اگر لباسشویی هیچ گونه نشتی آب، بوی بد و عملکرد نامناسبی نداشت، این بدان معناست که فیلتر به خوبی تمیز شده است و در جای مخصوص خود قرار گرفته است.

 

روشن کردن ماشین لباسشویی

 

کلام آخر

اگر می خواهید با هزینه های سرسام آور برای خرید و یا تعمیر ماشین لباسشویی مواجه نشوید، بهتر است که به خوبی روش تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی را در برنامه قرار بدهید و هر چند ماه یک بار به تمیز کردن این بخش مهم از ماشین لباسشویی بپردازید. تنها چند دقیقه زمان می برد تا با استفاده از ساده ترین روش های ممکن در این مقاله عملیات تمیز کاری فیلتر ماشین لباسشویی را اساسی انجام بدهید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه خرید لوازم خانگی از بانه | فروشگاه اینترنتی بنان کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان ووکا