مرتب سازی براساس :
 • جدید ترین
 • پرفروش ترین
 • محبوب ترین
 • پربازدیدترین
 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • تخفیف دار
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف علت روشن نشدن آبمیوه گیری

تمامی متن مقاله بررسی 11 علت روشن نشدن آبمیوه گیری را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 3.61 MB دانلود پی دی اف - 865.52 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

بررسی 11 علت روشن نشدن آبمیوه گیری

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۰/۸/۲۹ شنبه
بررسی 11 علت روشن نشدن آبمیوه گیری
چکیده این مقاله : دلایل زیادی ممکن است روشن نشدن آبمیوه گیری شوند، که در این مقاله به صورت دقیق و با بیان کاملا ساده، به بررسی علت روشن نشدن آبمیوه گیری می پردازیم.
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • 0 نظر
 • 6771 بازدید

امروزه با وجود دستگاه آبمیوه گیری در اکثر خانه ها، افراد از نوشیدن آب میوه های تازه و خوش طعم در کنار خانواده خود لذت می برند. موضوع مقاله ما علت روشن نشدن آبمیوه گیری می باشد. در مقاله های قبل مشکلات رایج آبمیوه گیری را بررسی کردیم و در این مطلب می خواهیم به صورت کامل دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل زیادی ممکن است سبب بروز این مشکل در آبمیوه گیری شوند که در این مقاله به صورت دقیق و با بیان کاملا ساده، به بررسی علت روشن نشدن آبمیوه گیری می پردازیم. همچنین علاوه بر دلایل این مشکل، شما را راهنمایی خواهیم کرد تا حتی الامکان بتوانید از پس مشکل به وجود آمده برای آبمیوه گیری خود بر بیایید و نسبت به تعمیر و رفع مشکل اقدام کنید. اما توجه داشته باشید در صورتی که تعمیر آبمیوه گیری فنی و حرفه ای باشد، نیاز است کار را به کاردان یعنی تعمیرکار متخصص آبمیوه گیری بسپارید.

 

علت روشن نشدن آبمیوه گیری

 

بررسی علت های روشن نشدن آبمیوه گیری

 1. مشکل در پریز برق خانه
 2. قطع بودن برق خانه و پریدن فیوز
 3. خرابی سیم دو شاخه آبمیوه گیری
 4. خرابی و اتصال سیم رابط متصل به آبمیوه گیری
 5. ایراد در میکروسوئیچ های امنیتی آبمیوه گیری
 6. کوتاه شدن و از بین رفتن زغال های موتور آبمیوه گیری
 7. مشکل در دکمه پاور آبمیوه گیری
 8. خرابی آرمیچر و بالشتک موتور آبمیوه گیری
 9. خرابی ترموفیوز آبمیوه گیری
 10. وارد آمدن فشار و بار زیاد به آبمیوه گیری
 11. سوختن موتور آبمیوه گیری

 

مشکل در پریز برق خانه

ممکن است پریز برق خانه مشکل پیدا کرده باشد و زمانی که شما دو شاخه ی دستگاه را به پریز برق بزنید، از روشن نشدن آبمیوه گیری ناراحت شوید. اما قبل از این که نگران شوید حتما دو شاخه دستگاه را با پریز برق دیگری امتحان کنید و اگر آبمیوه گیری روشن شد مطمئن شوید که ایراد از پریز برق بوده است. به همین دلیل مشکل داشتن پریز برق می تواند یکی از علت های روشن نشدن آبمیوه گیری باشد.

آبمیوه گیری سنکور مدل SSJ 4070SL

قطع بودن برق خانه

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد، زمانی که می خواهید از آبمیوه گیری استفاده کنید دستگاه روشن نمی شود و شما سعی می کنید چند بار آن را خاموش و روشن کنید. بدون این که توجه کنید که آیا برق خانه قطع شده است یا خیر؟ در نتیجه دقت کنید که اگر دستگاه شما روشن نشد، می توانید فورا کلید برق را بزنید تا از وصل بودن برق مطمئن شوید. هم چنین ممکن است فیوز برق پریده باشد بنابراین لازم است که فیوز را نیز چک کنید، زیرا قطع بودن برق نیز یکی دیگر از دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری می باشد.

 

خرابی سیم دو شاخه آبمیوه گیری

جدای از قطع بودن برق منزل و مشکل در پریز برق خانه، خرابی سیم دو شاخه آبمیوه گیری مانع از رسیدن جریان برق به دستگاه می شود، و باعث روشن نشدن آبمیوه گیری خواهد شد. برای این منظور باید آبمیوه گیری را با یک سیم دیگر امتحان کنید و اگر در این صورت آبمیوه گیری روشن شد، سیم دو شاخه معیوب شده است. همچنین به ظاهر سیم دو شاخه دستگاه دقت کنید، زیرا ممکن است خرابی سیم قابل دید باشد در این صورت نیاز است سیم دو شاخه را تعویض کنید.

 

خرابی سیم دو شاخه آبمیوه گیری

 

خرابی و اتصال سیم رابط متصل به آبمیوه گیری

با توجه به این که در بیشتر موارد ممکن است دلیل روشن نشدن آبمیوه گیری وجود مشکل در سیم رابط باشد، پس شما باید از سالم بودن سیم رابط مطمئن شوید. شما می توانید با وصل کردن یک دو شاخه ی دیگر سیم رابط را امتحان کنید و اطمینان یابید که سیم رابط خراب شده است یا خیر.

 

ایراد در میکروسوئیچ های امنیتی آبمیوه گیری

خرابی و ایراد در میکروسوئیچ های امنیتی، یکی از دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری می باشد. میکروسوئیچ های آبمیوه گیری به دو دسته ی کنترل حرارتی و کنترل الکتریکی تقسیم می شوند. وظیفه ی این میکروسوئیچ ها محافظت از دستگاه در برابر عوامل مختلف می باشد، که در صورت خراب شدن هر کدام از آن ها در عملکرد آبمیوه گیری اختلال ایجاد می شود و ممکن است دستگاه روشن نشود. برای کنترل و تعویض این نوع میکروسوئیچ ها از نمایندگی های معتبر کمک بخواهید.

 

 

کوتاه شدن و از بین رفتن زغال های موتور آبمیوه گیری

زغال ها از جمله قطعات مصرفی در آبمیوه گیری هستند که در صورت کوتاه شدن و از بین رفتن مانع از کارکرد دستگاه می شوند. با استفاده زیاد از آبمیوه گیری زغال دستگاه کوتاه خواهد شد، در این صورت باید زغال آبمیوه گیری توسط تعمیرکار حرفه ای تعویض شود. توجه داشته باشید که کوتاه شدن و از بین رفتن زغال های موتور آبمیوه گیری می تواند مانع از روشن شدن دستگاه شود.

 

مشکل در دکمه پاور آبمیوه گیری

ممکن است دکمه یا کلید پاور شکسته شده باشد و یا مدارهای آن معیوب شده باشند. خراب بودن دکمه پاور در هر صورتی که باشد فرمانی را برای روشن شدن در آبمیوه گیری ایجاد نخواهد کرد. بنابراین بعد از بررسی کردن دکمه پاور و اطمینان از خراب شدن آن باید تعمیر آن توسط تعمیرکار انجام شود.

 

آبمیوه گیری نانیوا مدل NJ-179

 

خرابی آرمیچر و بالشتک موتور آبمیوه گیری

آرمیچر و بالشتک از قطعات مهم موتور آبمیوه گیری می باشند که در صورت خرابی می توانند عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار بدهند. در نتیجه خراب شدن این قطعات یکی دیگر از علت های روشن نشدن آبمیوه گیری می باشد. اگر در زمینه ی باز کردن و بررسی قطعات آبمیوه گیری هیچ گونه مهارتی ندارید لازم است که بررسی قطعات توسط تعمیرکار صورت بگیرد.

 

اشکال در ترموفیوز آبمیوه گیری

ترموفیوز، قطعه ای در آبمیوه گیری می باشد که در صورت داغ شدن دستگاه اقدام به خاموش کردن آن می کند. خراب شدن ترموفیوز، می تواند دلیل روشن نشدن آبمیوه گیری باشد. با توجه به این که باز کردن وبررسی این قطعه نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد، لازم است که برای بررسی ترموفیوز از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

 

وارد آمدن فشار و بار زیاد به آبمیوه گیری

استفاده نادرست از آبمیوه گیری و استراحت ندادن به دستگاه در صورت روشن بودن آن، فشار و بار زیادی به موتور دستگاه وارد می شود. با وارد آمدن بار زیاد به موتور، باعث داغ شدن دستگاه و در نهایت آبمیوه گیری خاموش میشود. در این صورت ممکن است آبمیوه گیری دوباره روشن نشود پس سعی کنید دو تا سه ساعت به دستگاه استراحت بدهید تا کاملا خنک و سپس اقدام به روشن کردن آن نمایید.

 

سوختن موتور آبمیوه گیری

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن و کار نکردن آبمیوه گیری، سوختن موتور دستگاه می باشد. ممکن است بنا به دلایلی مانند کار کردن بیش از حد و پشت سر هم از آبمیوه گیری، دستگاه دچار سوختگی موتور شود. در چنین شرایطی حتما حتما باید تعویض موتور توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

 

سوختن موتور آبمیوه گیری

 

نتیجه گیری

با توجه به نتایج بدست آمده از این مقاله ما سعی کرده ایم، تا حد امکان به بررسی علت های روشن نشدن آبمیوه گیری بپردازیم. اگر افرادی باشند که این مقاله را به خوبی مطالعه کرده باشند، در می یابند که خودشان به راحتی می توانند از پس تعمیر برخی از مشکلات به وجود آمده برای آبمیوه گیری شان بر بیایند. اما بعضی از دلایل روشن نشدن آبمیوه گیری، کاملا فنی بوده و نیاز به تعمیرکار حرفه ای برای حل مشکل به وجود آمده می باشد.

 

بررسی 11 علت روشن نشدن آبمیوه گیری

 


مقالات مرتبط:

 1. 15 نکته مهم هنگام کار و استفاده از آبمیوه گیری 
 2. علت باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری
درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه خرید لوازم خانگی از بانه | فروشگاه اینترنتی بنان کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان ووکا