مرتب سازی براساس :
 • جدید ترین
 • پرفروش ترین
 • محبوب ترین
 • پربازدیدترین
 • ارزان ترین
 • گران ترین
 • تخفیف دار
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

تمامی متن مقاله علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی را می توانید به صورت pdf و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 5.57 MB دانلود پی دی اف - 931.95 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ دوشنبه
علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی
چکیده این مقاله : یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی، خشک نشدن لباس پس از اتمام کار است. با ما در این مقاله یار باشید. چون به بیان دلایل مربوطه می پردازیم و راه حل های لازم را در اختیارتان قرار میدهیم.
 • زمان مطالعه : 8 دقیقه
 • 0 نظر
 • 55 بازدید

یکی از مزیت های عالی در ماشین لباسشویی این است، که دستگاه تا حد زیادی رطوبت لباس ها را می گیرد و تقریبا لباس هایی خشک را تحویل کاربر می دهد. از این رو اگر این دستگاه با مشکل خشک نشدن البسه ها مواجه شود، باید گفت که استفاده کردن از آن بی اهمیت است. در واقع یکی از مشکلات رایجی که شاید برای اکثر لباسشویی ها اتفاق بیفتد، خشک نکردن لباس ها می باشد. گاهی وقت ها پیش می آید، که چرخه شستشوی دستگاه به اتمام برسد، اما لباس هایی خیس یا نیمه خیس به شما تحویل داده شود. اینجاست که شما از خود می پرسید، که علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی چیست؟ برای رسیدن به جواب سوال خود، با ما در این مقاله یار باشید. چون که قصد داریم، تا به بیان دلایل مربوطه بپردازیم و راه حل های لازم را در اختیارتان قرار بدهیم.

 

دلایل خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

 1. بارگیری بیش از حد لباس ها
 2. نوسان برق
 3. مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
 4. ریست کردن ماشین لباسشویی
 5. تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی
 6. خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی
 7. ایراد پیدا کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 8. کار نکردن دور تند دستگاه
 9. خراب شدن موتور ماشین لباسشویی
 10. ایراد در فیوز حرارتی لباسشویی

 

دلایل خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

 

بارگیری بیش از حد لباس ها

همان طور که می دانید، ظرفیت هر یک از ماشین های لباسشویی بر روی بدنه آن ها درج شده است و این بدان معناست، که لباس ها بسته به حجم دستگاه، باید داخل لباسشویی قرار داده شوند. چرا که بارگیری بیش از حد لباس ها، می تواند باعث خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی شود. اگر می خواهید دستگاه شما چنین رخداد تلخی را تجربه نکند، سعی کنید حتما به میزان مناسب لباس داخل دستگاه بیندازید، یعنی نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.

 

نوسان برق

یکی دیگر از علت های خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی، به خاطر نوسان برقی در ساختمان می باشد. اگر مشکل دستگاه و خشک نشدن لباس ها، به دلیل نوسان برق باشد، بهتر است برای حل مشکل از یک برق کار بخواهید، تا برای رفع مشکل حضور پیدا کند.

 

نوسان برق

 

مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

تمامی عملکردها و برنامه های ماشین لباسشویی توسط برد الکترونیکی انجام می شود. در نتیجه هرگونه خرابی و مشکل داشتن برد الکترونیکی باعث اختلال، در کارکرد دستگاه و خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی خواهد شد. با توجه به این که تعمیر یا تعویض این قطعه کاری کاملا فنی است و نیاز به اطلاعات کافی دارد، باید حتما حل مشکل را به افراد متخصص واگذار نمایید.

 

 

ریست کردن ماشین لباسشویی

از آن جایی که نحوه ریست کردن در مدل ها و برندهای مختلف دستگاه متفاوت است، توصیه می کنیم، تا با استفاده از دفترچه راهنمای محصول در برخی از مواقع لباسشویی تان را ریست کنید. لازم است بدانید، که اکثر اوقات با یک ریست ساده، مشکل خشک نشدن لباس ها برطرف می شود.

 

تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی برنامه های زیادی برای شستشوی های مختلف و انواع البسه ها تعبیه شده است. لذا لازم است تا شما هر بار با استفاده از تنظیمات درست دستگاه، سیکل شستشوی لباسشویی را آغاز کنید. توجه کنید که برخی از برنامه ها در لباسشویی، خشک کردن کامل لباس ها را به صورت پیش فرض ندارد. از این رو حتما باید در انتخاب برنامه و تنظیمات دیگر دستگاه، دقت لازم را به عمل بیاورید و با توجه به نوع پارچه، میزان کثیفی و ... چرخش و دمای آب را تنظیم کنید.

 

تنظیمات نادرست ماشین لباسشویی

 

خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

خرابی تایمر از دلایل دیگری است، که باعث خیس ماندن لباس ها در درون دستگاه می شود. در اصل تایمر روی صفحه کنترل به شما امکان می دهد، تا با چرخاندن دکمه کنترل تایمر، زمان خشک شدن را تنظیم کنید. همچنین اجزای داخلی تایمر، سوئیچ ها را باز و بسته می کند، تا اجزای مختلف الکترومکانیکی موجود در خشک کن لباسشویی، فعالیت خود را شروع کنند. دقت کنید، که این قطعه از دستگاه به آسانی قابل تعویض کردن می باشد و شما می توانید با داشتن کمی آگاهی اقدام به تعویض آن نمایید.

 

خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

 

ایراد پیدا کردن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

وظیفه تخلیه کردن آب کثیف درون دستگاه، بر عهده پمپ تخلیه می باشد. در نتیجه این قطعه بسیار مهم و اساسی درون دستگاه می باشد و در صورت آسیب دیدن، می تواند دلیلی برای خشک نشدن لباس ها باشد. از جمله دلایلی خراب شدن پمپ و تخلیه نشدن آب در دستگاه، وجود انسداد و گرفتگی در پمپ می باشد. به طور معمول پرزهای لباس یا اشیاء باقی مانده به پروانه پمپ گیر می کنند و در نهایت پمپ تخلیه عملکرد خود را به درستی انجام نمی دهد و لباس هایی خیس را تحویلتان می دهد. راهکار این مشکل، برطرف کردن گرفتگی پمپ و تمیز کردنش می باشد. اما در صورتی که مشکل با این راه حل برطرف نشد، بهتر است از تکنسین متخصص بخواهید تا برای بررسی و تعمیر دستگاه حضور پیدا کند.

 

کار نکردن دور تند دستگاه

گاهی وقت ها مرحله شستشوی لباس ها به ظاهر هیچ گونه مشکلی ندارد و روال عادی خود را پیش می برد. اما در پایان شستشو متوجه خواهید شد، که لباس ها همچنان خیس هستند. چنین پیشامدی می تواند بدان معنا باشد، که دور تند ماشین لباسشویی اجرا نمی شود. در صورت اطمینان از بروز مشکل در این قسمت، باید در اولین فرصت، از یک تعمیرکار متخصص درخواست کمک کنید.

 

کار نکردن دور تند دستگاه

 

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

موتور ماشین لباسشویی از قطعاتی برای راه اندازی و تنظیم دور موتور تشکیل شده است. در مجموع این موتور دستگاست که در دور تند، آبکش را برای خشک کردن لباس ها می چرخاند. در نتیجه بروز مشکل در موتور دستگاه، می تواند باعث خشک نشدن لباس ها در دستگاه گردد. توجه داشته باشید در صورتی که مشکل از اجزای داخلی موتور باشد، باید قطعات مشکل دار را توسط متخصصین تعویض کنید.

 

ایراد در فیوز حرارتی لباسشویی

فیوز حرارتی به طور معمول روی محفظه فن نصب می شود، که دمای هوای خارج شده از خشک کن به خارج را تشخیص می دهد. در خشک کن ماشین لباسشویی، فیوز حرارتی هنگام قطع شدن خشک کن خاموش می شود. اگر با خنک شدن دستگاه، فیوز حرارتی دوباره روشن نشود، باید فهمید که فیوز سوخته و نیاز به تعویض کردن دارد.

 

ایراد در فیوز حرارتی لباسشویی

 

نتیجه گیری از کل مقاله

جای دارد به عنوان نکته ای فوق العاده مهم در آخر مقاله بگوییم، که پیشگیری بهتر از درمان کردن می باشد. لذا شما کاربران عزیز، می توانید با رعایت نظافت، تمیز کردن به موقع ماشین لباسشویی و سرویس دهی سالیانه دستگاه، از بروز هرگونه مشکلی برای لباسشویی خود جلوگیری نمایید و طول عمر آن را نیز افزایش دهید. ما در مطالب فوق به 10 علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی اشاره کردیم و راه حل های لازم را بیان کردیم. امیدواریم که مطالب ما آموزنده و موثر واقع شوند و شما نیز به خوبی از این وسیله پرکاربرد و گرانبها نگهداری و استفاده کنید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه خرید لوازم خانگی از بانه | فروشگاه اینترنتی بنان کالا محفوظ می‌باشد. گروه طراحان ووکا