امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

راهنمای جامع خرید و انتخاب جاروبرقی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۹ شنبه
راهنمای جامع خرید و انتخاب جاروبرقی
چکیده این مقاله: برای خرید جاروبرقی فاکتورهایی از جمله توان مصرفی، قدرت مکش، صدای جاروبرقی و وزن آن دارای اهمیت فراوانی دارند.
 • زمان مطالعه 0 دقیقه
 • 0 نظر
 • 55 بازدید

نکات مهم و ضروری برای انتخاب و خرید جارو برقی

به درستی معلوم نیست که تلاش برای ساخت جاروبرقی از کی شروع شد ولی اولین جارو برقی که به درستی کار می‌کرد در سال 1926 توسط ویلیام هنری هوور اختراع شد. امروزه جارو برقی و یا حتی جاروهای شارژی، یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسایل برقی جهت نظافت منزل و نیاز ضروری هر خانه دار به شمار می آید. درگذشته برای تمیز کاری سطوح نشیمن از جاروهای دستی استفاده می کردند در حالی که کاری سخت و وقت گیر بود. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، در هر خانه ای  یک جارو برقی وجود دارد.

اگر در انتخاب و خرید جارو برقی برای تمیزکاری منزلتان عجله دارید و در خرید آن با مشکل روبرو شده‌اید، بهترین کار این است که از بین پرفروش ترین و پرطرفدارترین مدل های بازار انتخاب کنید. چون بازار به طور اتوماتیک محصولات بی کیفیت لوازم خانگی را به مرور از چرخه‌ی عرضه حذف می‌نماید و با این مدل خرید کردن حداقل مطمئن هستید که جاروبرقی بی کیفیتی نصیبتان نمی شود و اگر دوست دارید بهترین و به روزترین خریدها را انجام دهید لازم است به جستجو و تحقیق برآیید که آسانترین راه از طریق جستجو و تحقیق در اینترنت است. می توانید انواع مدل های جارو برقی ایرانی و خارجی را ببینید و بسته به نیاز، بودجه و راهنمایی فروشنده نوع مناسبی از جارو برقی را انتخاب کنید. در این مطلب می خواهیم افرادی را که به دنبال یک جارو برقی خوب برای خانه ی خود و یا تهیه برای جهزیه عروس هستند، راهنمایی کنیم تا بهترین تصمیم را برای خرید یک جاروبرقی خوب گرفته و بعدها از انتخاب خود ناراضی و ناراحت نباشند. ما هم با توجه به مطالعات کارشناسان خود لیستی از مهم ترین اولویت ها جهت انتخاب جارو برقی برای شما تهیه کرده‌ایم. در ادامه به شرح انواع جاروبرقی و نکات مهم در خرید آن به شرح آن می پردازیم.

 

نکات مهم و ضروری برای انتخاب و خرید جارو برقی

 

انواع جارو برقی های خانگی

جارو برقی های رایج در بازار از انواع کیسه دار، بدون کیسه، جارو شارژی و جارو برقی سطلی هستند. با وجود اینکه هر دو نوع جارو برقی کیسه دار و بدون کیسه امکانات مشابهی دارند، فقط تفاوت آن ها در نحوه ی انباشته شدن زباله ها و نوع تخلیه‌ی آن است. یکی از بیشترین و پر تکرارترین پرسش‌هایی که بیشتر مشتری ها هنگام خرید جارو برقی می پرسند این است که جاروبرقی کیسه دار بخرند یا بدون کیسه. ما در اینجا به کمک این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا به جواب سوال خود برسید.

 

الف: جارو برقی کیسه دار

در جارو برقی کیسه دار، نوع کیسه، پارچه ای، کاغذی یا پلیمری بوده که به دو شکل دائم یا یک بار مصرف از آن استفاده می کنند. پس از جمع شدن آشغال و خاکروبه ها در کیسه جارو برقی می توان کیسه را عوض کرد و یا دور انداخت. در جارو برقی کیسه دار نیازی نیست که به صورت مرتب فیلتر و مخزن را تمیز کرده و شستشو دهید. در مدل های جارو برقی کیسه دار اگر به هر دلیل کیسه ی دستگاه خراب یا کهنه شد، نیاز دارید کیسه جدید و مناسب با مدل جارو برقی خریداری کنید که بابت این هم باید هزینه ای پرداخت کنید.

 

جارو برقی کیسه دار

 

مزایای جارو برقی کیسه دار:

 • به دلیل بسته بودن کامل کیسه و قرار گرفتن گرد و غبار در درون آن، بهداشتی تر از جارو برقی بدون کیسه بوده و مناسب تر برای کسانی است که آلرژی دارند.
 • تخلیه راحت کیسه زباله ی جارو برقی و یا دور انداختن کیسه
 • بزرگتر بودن کیسه جارو برقی از مخزن آن
 • عملکرد بالای فیلتر در مدلهای جارو برقی کیسه دار

 

جارو برقی کیسه دار

 

معایب جارو برقی کیسه دار:

 • نیاز به تهیه و خرید کیسه دارد.
 • ضعیف شدن عملکرد جارو برقی به هنگام پر شدن کیسه
 • قدیمی شدن بعضی از مدل های جارو برقی و پیدا نشدن کیسه برایشان
 • زود پر شدن کیسه و نیاز به مراقبت و تخلیه ی به موقع زباله ها

 

ب: جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار

در جارو برقی بدون کیسه باید به طور مدام مخزن و فیلتر دستگاه را تمیز کرد و شستشو داد. جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار به دلیل داشتن مخزن پلاستیکی و شفاف آن قابل دید است و می توانید به راحتی از پرشدن مخزن آن آگاه شوید و مخزن جارو برقی را تخلیه کنید. در صورتی که شیء قیمتی توسط دستگاه جارو برقی مکیده شود به راحتی قابل دیدن می باشد و می توانید فورا مخزن دستگاه را تخلیه کرده و شیء مورد نظر را در بیاورید.

 

 جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار

 

مزایای جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار:

 • نیاز به خرید کیسه و صرف هزینه برای جارو برقی نیست.
 • کیسه جارو برقی نیاز به تعویض کردن ندارد.
 • مخزن جارو برقی قابل دید است.

 

 جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار

 

معایب جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار:

 • جارو برقی بدون کیسه نسبت به جاروبرقی کیسه دار از بهداشت کمتری برخوردار است.
 • عملکرد فیلتر جارو برقی بدون کیسه پایین تر از جارو برقی کیسه دار می باشد.
 • خالی کردن مخزن جارو برقی به راحتی دور انداختن کیسه نیست.
 • جارو برقی بدون کیسه برای افرادی که دارای آلرژی می باشند مناسب نمی باشد زیرا مواد آلرژی زا در مخزن باقی مانده و هنگام تخلیه باعـث به وجود آمدن مشکلاتی برای افراد می شود.
 • به طور کلی جارو برقی بدون کیسه یا فیلتر دار نیاز به مراقبت ونگه داری بیشتری می باشد.

 

 

ج: جارو شارژی

در اوایل که جاروهای شارژی وارد بازار شدند، بسیار زیاد مورد استقبال مردم قرار گرفتند اما بعدها به دلیل قدرت کم مکش آن، عمر کم باطری و هم چنین طول مدت زمان شارژ کم جارو شارژی، رضایت مشتریان نسبت به سابق خیلی کمتر شد. اما با گذر زمان، طراحی و تکنولوژی جدید جاروهای شارژی جدیدتری به بازار عرضه شدند که دیگر مشکل مدت زمان نگهداری شارژ را  نداشتند و عمر آن ها نیز افزایش پیدا کرده است. به طوری که بسیاری از افراد جارو شارژی را به دلیل جابه جایی راحت، سبک بودن، کم صدا بودن و نداشتن سیم جایگزین جاروبرقی می کنند و برای جارو کردن خانه خود از جارو شارژی استفاده می کنند.

 

جارو شارژی

 

مزایای جاروهای شارژی:

 • باتوجه به سبک بودن جارو شارژی نسبت به جارو برقی محبوبیت آن در بین مصرف کنندگان بیشتر شده و به راحتی به هر نقطه ای که بخواهید قبل حمل ونقل است.
 • در جارو شارژی به دلیل نداشتن سیم به هر نقطه ای که بخواهید دسترسی پیدا می کند، مثل گوشه و زیر کابینت ها، راه پله، داخل ماشین و هر جایی که احساس کردید با جارو برقی تمیز کردن آن سخت است با جارو شارژی مشکل حل می شود.
 • جارو شارژی فضای کمی را اشغال می کند و در نتیجه آن ها را در فضای کوچکی می توان جا دهید.
 • بعضی از جارو شارژی ها دو منظوره هستند و قابلیت مکش آب و خاک را همزمان باهم دارند.

 

مزایای جاروهای شارژی

 

معایب جاروهای شارژی:

 • زمان نگه داری عمر باطری کم است.
 • جارو های شارژی نسبت به جارو برقی قدرت پاک کنندگی کمتری دارد.
 • ظرفیت کیسه مخزن محدود و کم است، مثلا شما طی مدت تمیز کاری چن مرتبه باید مخزن آن را تخلیه کنید.

 

معایب جاروهای شارژی

 

د. جارو برقی سطلی

جارو برقی سطلی که با اسم جارو برقی آب و خاک شناخته شده است و قابلیت مکش هر دو را دارد، نقش بسزایی در نظافت منزل شما دارد. در گذشته از مدل جارو برقی سطلی فقط درموارد صنعتی استفاده می کردند اما امروزه با طراحی آن در ابعاد مناسب تر برای مصارف خانگی نیز از آن استفاده می کنند.

 

جارو برقی سطلی

 

مزایای جارو برقی سطلی:

 • به دلیل وجود چرخ های پلاستیکی بزرگ آن به راحتی قابل حمل ونقل است و می توان در مکان های مختلف و بین طبقات از آن استفاده کرد و از قدرت موتور بسیار بالایی برخوردار است.
 • ظرفیت مخزن آن تقریبا بین 13 تا 170 لیتر است که مخزن های بزرگتر برای استفاده در صنایع و کارخانه ها بوده است و جارو برقی با مخزن کوچکتر برای مصارف خانگی مناسب می باشد.
 • به دلیل بزرگ بودن مخزن جارو برقی سطلی مخزن آن دیرتر پر می شود.
 • در دستگاه جارو برقی سطلی که قابلیت مکش آب و خاک را دارد به دلیل هوشمند بودن سیستم آن زباله های خشک و مرطوب را از هم جدا می کند.
 • از جارو برقی آب و خاک با استفاده از یک فیلتر که باعـث کم صدا شدن آن می شود، می توانید در محیط هایی مثل بیمارستان، هتل ها، سازمان ها و اداره های دولتی برای حفظ سکوت و آرامش از آن استفاده کرد.
 • جارو برقی سطلی آب و خاک به دلیل مجهز بودن به سیستم فیلتراسیون هوشمند تمام آلودگی ها گرد و غبار را از محیط می گیرد و افراد را در سلامت کامل قرار می دهد.

   

معایب جارو برقی سطلی:

 • اول از هر کاری دفترچه ی راهنما را مطالعه کنید تا با همه ی کاربردها و کارکردهای دستگاه آشنا شوید.
 • جارو برقی سطلی به گونه ای طراحی شده که قدرت مکش آلودگی های سمی و مضر را ندارد.
 • هنگام مکش آلودگی های سمی و خطرناک باید از فیلترهای ایمنی مخصوص استفاده شود.
 • هنگام تخلیه مخزن، کاربر باید از دستکش، عینک و ماسک استفاده کند.
 • هیچ گاه با دستان خیس و مرطوب کابل دستگاه را لمس نکنید، زیرا به دلیل قوی بودن برق دستگاه، برق آن به سرعت به بدن منتقل می شود و آسیب های جدی به فرد وارد می کند.

 

معایب جارو برقی سطلی

 

نکات اصلی برای انتخاب و خرید جارو برقی

در هنگام خرید جاروبرقی به این نکته توجه داشته باشید که با توجه به نیاز خود اقدام به خرید جاروبرقی کنید و همچنین دقت کنید که لزوما یک دستگاه جارو برقی گران قیمت همیشه و در همه حال، بهترین گزینه برای انتخاب شما نخواهد بود، بلکه دقت به نوع کاربری، توجه به نکات ریز مانند قدرت مکش، مصرف برق، صدا و ... از مهم ترین نکات ضرروی در خرید جاروبرقی می‌باشد که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

 

1.محدوده توان مصرفی موتور جاروبرقی

یکی از عوامل مهم در انتخاب جارو برقی توان مصرفی موتور آن است و ارتباط مستقیمی با مصرف برق دارد. توان موتور بیشتر جارو برقی ها در حدود 1400 تا 2500 وات است.

 

2.قدرت مکش جاروبرقی

یکی دیگر از فاکتور های مهم در انتخاب جارو برقی قدرت مکش یا توان مکش آن است. این یک تصور غلط است که هرچه توان مصرفی جاروبرقی بیشتر باشد قدرت مکش آن نیز بیشتر است. نکته ی مهم بیشترین توان مکش در ازای کمترین توان مصرفی است. هر چه قدرت مکشی جارو برقی بیشتر باشد جارو زدن برای شما راحت تر خواهد بود اما دقت کنید که در جارو برقی های معمولی که به تدریج کیسه جارو برقی پر می شود قدرت مکشی آن نیز کاهش می یابد که در جاروبرقی‌های روز دنیا این کاهش توان به کمترین حد ممکن می‌رسد. پس حتما به این نکته توجه کنید قبل از خرید و انتخاب جاروبرقی، توجه به توان مکشی در مشخصات فنی آن را در نظر بگیرید.

 

قدرت مکش جاروبرقی

 

3.صدای جاروبرقی

یکی از پر صداترین وسیله‌های برقی در خانه، جارو برقی می باشد که بیشتر اوقات می تواند بسیار آزار دهنده باشد. هرچند امروزه جارو برقی های مدرن کم صداتر هستند ولی نباید فراموش کرد که قبل از انتخاب جارو برقی، از فروشنده بخواهید که جارو برقی را برایتان روشن کند و در حالت بالاترین قدرت مکش قرار دهد تا صدایش را بشنوید. اگر قصد خرید اینترنتی جاروبرقی را داشتید در مشخصات محصول انتخابی به فاکتور میزان شدت صدا برحسب دسی بل توجه نمائید.

 

4.وزن جاروبرقی

از آن جایی که کار کردن با جارو برقی جزء روزمره‌گی ها به شمار می آید و ما به طور معمول تقریبا هر روزه با جارو برقی سر و کار داریم، فاکتور وزن در انتخاب یک جارو برقی مناسب بسیار مهم است. وزن ایده آل یک جارو برقی حدود چهار کیلو گرم می باشد. اگر جارو برقی سبک و کم حجم باشد حمل و نقلش راحت تر خواهد بود و این مسئله به خودی خود موجب ایجاد انگیزه بیشتر جهت کار با آن می‌شود و در نهایت به پاکیزه تر شدن محیط شما بیشتر کمک می کند.

 

وزن جاروبرقی

 

5.مانور پذیری جاروبرقی

یکی از ویژگی های مهمی که بیشتر خریداران هنگام خرید جارو برقی به آن توجه نمی‌کنند مانور پذیری جارو برقی می باشد. چرخ های جارو برقی باید قابلیت چرخش 360 درجه را داشته باشد و به راحتی و کم ترین زحمت از یک نقطه به نقطه ی دیگر برود. طول کابل برق باید به اندازه‌ای باشد که لزومی نداشته باشید مدام پریز برق جارو برقی را عوض کنیم تا به همه جا دسترسی پیدا کند و از طرفی همان کابل با طول زیاد به راحتی قابل جمع کردن باشد. انعطاف خرطومی و دسته‌ی جاروبرقی نیز از دیگر نکات مهم در انتخاب و خرید این وسیله‌ی خانگی می‌باشد. با بررسی این نکات مانور پذیری جارو برقی انتخابی شما تا چندین برابر تسهیل می‌گردد.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه خرید لوازم خانگی از بانه | فروشگاه اینترنتی بنان کالا تو محفوظ می‌باشد. گروه طراحان ووکا